Авылдашлары белән Алабуга шәһәренә экскурсия

2024 елның 20 августы, сишәмбе

Сәяхәт-кеше тормышында матур, күңелле, истәлекләргә бай мизгел. Сәяхәтләрдә кешенең дөньяга карашы үзгәрә, аның белемнәре киңәя, ул яңа тойгылар һәм уңай эмоцияләр ала. Кеше, рухи ризык җыеп, өенә ял итеп кайта. 20 августта Лесхоз авыл мәдәният йорты хезмәткәрләре, Сабабаш авыл клубы белән берлектә, клуб берләшмәләренә килүчеләрнең ялын оештыру максатында Алабугага экскурсия оештырдылар. Алабуга-бик матур һәм матур төбәк , анда күп санлы тарихи-мәдәни һәйкәлләр, комплекслар һәм истәлекле урыннар тупланган. Бүгенге экскурсия Кама ярында урнашкан Алабуга дәүләт музей-тыюлыгында булудан башланды. Кызыклы вакыйганы тыңлаганнан соң, барыбызны да Кама буендагы матур табигать күренешләре гаҗәпләндерде. Озын юлдан һәм зур территория белән экскурсиядән соң «Таҗикстан» кафесында тәмле ризык ашау бик урынлы иде.

Тагын бер уникаль музей – «Портомойня". Биредә беренче кер юу машинасы, үтүк, сабын, агач торбалар, беренче су счетчиклары турында белергә була.

Шулай итеп, безгә бүгенге кечкенә сәяхәтебез бик ошады. Көн бик матур һәм мавыктыргыч узды, барыбызга да яхшы кәеф һәм якты тәэсирләр бүләк итте.